AİLE…

Bizi bir bütün yapan şey ailedir. Genel olarak ailenin anne, baba ve çocuklardan oluştuğu düşünülse de sizi mutlu eden herkesi aileden görebilirsiniz. Sosyal bir olgu olan aile kavramı kimi zaman bir önceki neslin de dahil edilmesiyle genişletilmektedir.

Bizi mutlu eden, zor zamanlarımızda yanımızda olan, bir ve beraber olmamızı sağlayan en önemli unsur ailedir. Aile, her açıdan güven duyduğumuz sevgi bağı ile bağlı olduğumuz kurumdur. İnsan olarak doğal bir şekilde mutluluğu ya da hüznü her zaman başkaları ile paylaşma ihtiyacı hissederiz. Bu kimi zaman yakın bir arkadaş olurken çoğunlukla bir aile bireyi olabilir. Yapılan pek çok araştırma da ailesi olmadan büyüyen çocukların gelecekte birçok sorun ile karşılaştığı görülmüştür. Bu nedenle ailenin hayatımızda ki önemini daha da artmaktadır.

İşten, okuldan ya da farklı bir yerden eve döndüğümüz zaman hep o sıcak ortamı ister, onun hasretini çekeriz. Aileden uzak bir yerde yaşamak çoğu zaman hüzün ve mutsuzluk getirir. Ailenin mutlu olması ve huzur içinde yaşaması ise tamamen bizim elimizdedir. Aile içi ilişkilerde aynı toplumsal ilişkilerde olduğu gibi dikkatli olunmalı, saygı ve sevgi hiçbir zaman kaybedilmemelidir.

Sahip olduğumuz en değerli varlığın ailemiz olduğunu düşünürsek ailemize daha fazla değer vermemiz gerektiğini görebiliriz. Aileyi bir ağaç olarak hayal ederseniz, bireylerin o ağacın dalları olduğunu görebilirsiniz. Dallardan birinin kırılması durumunda ağacın yaşayacağı hüznü tahmin etmek zor değil. Bu nedenle üzücü bir durum yaşamadan önce ailemizle olan ilişkilerimizi iyi tutmalı ve sevgi ile yaşamaya çalışmalıyız.

  Yaşam Koçu ve Yaşam Koçluğu Nedir? Yaşam koçu ile
Neden iletişim ve ilişki koçluğu ? Yaşamda herkes sürekli iletişim
Aile Evlilik Koçluğu Nedir? Eğer ailenizde veya evliliğinizde birtakım sorunlar
KURUMSAL Koçluk nedir ? Koçluk(Coaching) en kısa ve öz anlatımla;
Etkili iletişim ve konuşma nedir? Etkili iletişim yolları hakkında kısaca
  Biriyle ilk kez karşılaştığımızda ilk izlenimimizin oluşması ve o

Yaşam Koçu

Koçluk konusundaki hedefi, insanların kendilerinde varolan potansiyellerini ortaya çıkartarak kendilerini keşfetmelerine aracılık etmek ve buna seyirci olmak.

Bana Mesaj Gönderin

İletişim Bilgisi