KISKANÇLIĞI YENMEK…

Kıskançlığın kaynağına inin: Bir sorunun üzerinden gelebilmek için öncelikle sorunun sebebini öğrenmek ve ona göre adımlar atmak gerekir. Kıskançlığın sebebini öğrenin. Ancak bu şekilde kıskançlık sorununun üzerinden gelebilirsiniz. Çoğu durumda kıskançlığın sebebi güvensizliktir. Elbette bu durumu ikiye ayırabiliriz. Birincisi kişi partnerine güvenmeye bilir. Bu durumda birçok sorun çıkar. İkincisi kişinin kendisine güvenmemesi dir. Bu da kişinin çok fazla kıskançlık yapmasına ve partnerini kısıtlamasına yol açar. Kimisine göre bir üçüncü kıskançlık sebebi daha vardır, ki bu da üçüncü kişilere yani dışarıdakilere güvenmemektir! Sonuç olarak güven problemi kıskançlığın en önemli sebebidir. Bu gibi durumlarda güçlü yanlarınızın farkına varın ve dizi diğer insanlardan ayıran yönlerinizi görmezden gelmeyin. Sevgilinizin sizi sevdiğine inanmaktan vazgeçmeyin.

Kendinizi şımartın: Bu tip kıskançlık krizlerinde bu işe yarayan bir yöntemdir. Salsa dersleri alın, başka bir dil öğrenin. Kendinizi oyalayacak bu tip şeyler bulun. Aklınızı bu tip şeylere vererek kıskançlığa ara verebilir ve böylece sevgilinize rahat bir nefes aldırabilirsiniz! Hatta bu yeni ilgileriniz sevgilinizin de çok hoşuna gidebilir.

Partnerinizi anlayın: Kıskançlık bir ilişkide olması gereken şeylerdendir. Ancak her şeyin olduğu gibi kıskaçlığın da fazlası zarardır. Çok fazla kıskançlık partnerinizi bıktırır ve hatta ilişkiden soğutabilir. Onu anlamaya çalışın ve çok fazla ve gereksiz kıskançlık krizleriyle üzmeyin. Her şeyi kararında yapın.

Onunla konuşmayı deneyin: Yukarıda yazdığımız her şeyi denediyseniz ve hala kıskançlığınızın önünde geçemiyorsanız sevgilinizle açık açık konuşun. Hoşunuza gitmeyen ve kıskandığınız şeyleri tek tek anlatın. Sizi rahatsız eden bu durumlarla ilgili ortak bir nokta bulmaya çalışın. Böylece hem onun hem de sizin istediğiniz olur ve ikiniz de rahat bir şekilde ilişkinize devam edebilirsiniz.

  Yaşam Koçu ve Yaşam Koçluğu Nedir? Yaşam koçu ile
Neden iletişim ve ilişki koçluğu ? Yaşamda herkes sürekli iletişim
Aile Evlilik Koçluğu Nedir? Eğer ailenizde veya evliliğinizde birtakım sorunlar
KURUMSAL Koçluk nedir ? Koçluk(Coaching) en kısa ve öz anlatımla;
Etkili iletişim ve konuşma nedir? Etkili iletişim yolları hakkında kısaca
  Biriyle ilk kez karşılaştığımızda ilk izlenimimizin oluşması ve o

Yaşam Koçu

Koçluk konusundaki hedefi, insanların kendilerinde varolan potansiyellerini ortaya çıkartarak kendilerini keşfetmelerine aracılık etmek ve buna seyirci olmak.

Bana Mesaj Gönderin

İletişim Bilgisi