Zihin Orucuna Devam

Geçtiğimiz sene yazdığım konulardan olan “Zihin Orucu” konusuna bir kez daha değinmek istedim. Belki hep birlikte güzel bir enerji alanı oluşturmamıza sen de yardımcı olursun. Girdiğimiz Ramazan ayında oruç tutan var, tutmayan ya da tutamayan var. Herkese saygı duyarak başlayalım öncelikle… Ve ayrıca zihin orucumuza katılmak isteyenler varsa onlar okumaya devam etsinler.

Çalışmamız çok basit, 21 gün boyunca kızmak, sinirlenmek, üzülmek, öfkelenmek, dedikodu yapmak, yargılamak… YOK. Peki ne var; sevgi dolu gözlerle bakmak, sakin olmak, hoşgörülü olmak, sabırlı olmak… VAR. Kısacası zihin detoksu yapmak, arınmak var. Her an kendimizi hatırlamak, ne düşünüp ne hissettiğimizi fark edebilmek için elimizin üstüne bir “N” harfi çizebiliriz. (Olumlu olmaya NİYETLİ olduğumuzu hatırlamak için.) Ya da size uygun başka bir sembol çizebilirsiniz. Veya kolunuza durmadan ses çıkaran bir bileklik asabilirsiniz. Çünkü 21 gün boyunca anda, farkında olmak çok önemli. Çalışmamız ancak bu şekilde verimli olacaktır. Peki ya kendimizi kaybedip, kontrol edemediysek ve olumsuz bir duygu-düşünce zincirine giriverdiysek ne olacak? Güzel soru  İşte oyunun zevkli ve ikinci yapıcı tarafı da şimdi geliyor: Kuralı bozduğumuz her an temizlenmek için sesli veya sessiz kendimizden özür dileyeceğiz ve temizlik için 5 dakika nefesimize odaklanıp meditasyon yapacağız.

Evet güzel insan, var mısın yok musun? Biz kalabalık bir grup olarak bugün başladık çalışmamıza, sen de bize katılırsan hem sana iyi gelecek hem de çoğunluğun aynı anda yarattığı ve katlanarak çoğaldığı olumlu bir enerjinin ülkemiz üstünde daha hızlı yayılmasına yardımcı olacaksın.

Sevgi ve sağlıkla ilerleyin

  Yaşam Koçu ve Yaşam Koçluğu Nedir? Yaşam koçu ile
Neden iletişim ve ilişki koçluğu ? Yaşamda herkes sürekli iletişim
Aile Evlilik Koçluğu Nedir? Eğer ailenizde veya evliliğinizde birtakım sorunlar
KURUMSAL Koçluk nedir ? Koçluk(Coaching) en kısa ve öz anlatımla;
Etkili iletişim ve konuşma nedir? Etkili iletişim yolları hakkında kısaca
  Biriyle ilk kez karşılaştığımızda ilk izlenimimizin oluşması ve o

Yaşam Koçu

Koçluk konusundaki hedefi, insanların kendilerinde varolan potansiyellerini ortaya çıkartarak kendilerini keşfetmelerine aracılık etmek ve buna seyirci olmak.

Bana Mesaj Gönderin

İletişim Bilgisi